Woskowanie jest kolejną opcją usuwania włosów. Metoda ta jest skutecznym sposobem usuwania włosów na półtrwały okres czasu. Starożytni Egipcjanie opracowali podobny mechanizm słodzenia, w którym mieszano by olej i miód, a następnie nakładano by go na skórę.

Laserowe usuwanie owłosienia porównanie z woskowaniem

W miarę jak woskowanie ewoluowało, istnieją dwa rodzaje woskowania. W jednym paski są już gotowe do użycia, można je nanieść na skórę i obrać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Kolejny polega na rozgrzaniu wosku, nałożeniu go na skórę, a następnie nałożeniu na niego szmatki i oderwaniu od wzrostu włosów. Sprawdź też: laserowe usuwanie owłosienia Lublin – Esteticenter.

Laserowe usuwanie owłosienia w naszym gabinecie

W niektórych krajach, w tym w USA, usuwanie włosów jest nieuregulowaną procedurą, którą może przeprowadzić każdy. W niektórych miejscach mogą to robić wyłącznie lekarze i personel pod nadzorem lekarza, podczas gdy w innych przypadkach pozwolenie obejmuje licencjonowanych specjalistów, takich jak regularne pielęgniarki, asystentki lekarzy, estetycy i/lub kosmetolodzy.

Na Florydzie używanie laserów, urządzeń laserowo-podobnych i urządzeń intensywnie pulsującego światła jest uważane za medycynę i wymaga użycia ich wyłącznie przez lekarza (D.O. lub M.D.), asystenta lekarza pod nadzorem lekarza lub zaawansowaną, zarejestrowaną pielęgniarkę zgodnie z protokołem podpisanym przez lekarza. Elektrolog pracujący pod bezpośrednim nadzorem i odpowiedzialnością lekarza może również wykonywać laserowe usuwanie owłosienia na Florydzie.

Laserowe usuwanie owłosienia a regulowanie

Do usuwania owłosienia wykorzystano kilka długości fal energii lasera, od światła widzialnego po promieniowanie bliskiej podczerwieni. Lasery te charakteryzują się długością fali mierzoną w nanometrach (nm).

Szerokość impulsu (lub czas trwania) jest jednym z najważniejszych czynników. Długość impulsu grzewczego jest bezpośrednio związana z uszkodzeniem mieszków włosowych. Podczas próby zniszczenia mieszków włosowych głównym celem są komórki zarodkowe, które żyją na powierzchni włosa. Energia świetlna jest pochłaniana przez melaninę wewnątrz włosa i generowane jest ciepło. Ciepło następnie przewodzi się do komórek zarodkowych. Tak długo, jak długo utrzymywana jest wystarczająca temperatura przez wymagany czas, komórki te zostaną pomyślnie zniszczone. Jest to absolutnie krytyczne – osiągnięcie wymaganej temperatury nie jest wystarczające, jeśli nie jest utrzymywana w tej temperaturze przez odpowiedni czas. Jest to określane za pomocą równania Arrheniusa Rate Rate Equation. Aby osiągnąć te warunki, system laserowy/IPL musi być w stanie wygenerować wymaganą moc wyjściową. Główną przyczyną niepowodzenia w usuwaniu włosów jest po prostu to, że urządzenie nie jest w stanie wygenerować żądanej temperatury we właściwym czasie.

Rozmiar plamki lub szerokość wiązki lasera bezpośrednio wpływa na głębokość przenikania energii świetlnej poprzez efekty rozpraszania w warstwie skóry właściwej. Większe średnice wiązki lub urządzenia wyposażone w skanowanie liniowe powodują głębsze osadzanie się energii, a tym samym mogą wywoływać wyższe temperatury w głębszych mieszkach włosowych.